www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo 1X12" Divided By 13 Edt 13/29


Recommended Posts

Pret: 5000 ron


Localitate: galati


Contact: 0726390900


Link producator: http://forums.rgc.ro/topic/79983-combo-1x12-divided-by-13-edt-1329/?hl=divided


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Cumparat de la userul Blackthorn  acum ceva timp, este exact in aceeasi stare ca atunci, nu l-am cantat deloc. Mai jos am luat cu copy paste anuntul lui, cred ca e cel mai bine asa.

Oameni buni, as vrea sa incep prin a afirma ca asta e cel mai fain amp ever laugh.gif.pagespeed.ce.2r0mAZ82mu.gif Serios vorbind, e un amp hi-end pentru profesionisti. Fabricantul, Fred Tacone, are o lista de clienti de ar face invidios si pe Fender sau Marshall. Aici e descrierea oficiala. Ca sa intelegeti cit de misto e voicingul, la cintarea de aseara ampul era in modul 13W, dat atit de incet incit ma auzeam vorbind linistit peste el. Si totusi in mix am fost mai prezent decit colegul chitarist, care cu un Fender Hot Rod Deluxe avea probleme de gasit un loc in mix. Ampul este single channel, voicing de blackface, destul headroom in modul 29W, dar cind e dat ceva mai tare se transforma in plexi. Nu am nici cea mai mica idee cum a reusit fabricantul asa ceva, dar e o bijuterie. Potul de volum e push-pull cu un mid-boost care incalzeste la fix un tele sau un strat mai fara medii. Reverbul e foot-switchable si suna ca cel mai bun reverb Fender.

Combinatie de negru cu "V" alb. Ampul este in stare impecabila tehnic, estetic e in regula mai putin mici julituri pe la colturi, de la multe deplasari. E alimentat la 110V. L-am sunat pe Fred Tacone si omul mi-a spus ca ar fi bine sa-l las asa caci convertorul de voltaj ii asigura o foarte buna izolare fata de problemele de curent ce pot aparea pe retea. Drept dovada, la o filmare in TVR, setupul basistului a capatat un zgomot ingrozitor de la milioanele de lumini din platou, iar ampul meu n-a avut nici o problema. Ca o concluzie, e un amp aproape exclusiv pentru muzicianul profesionist, are un ton care sa sune excelent in trupa.

M-am uitat prin Europa si sint doar 2 importatori (mai mult pentru colegul Fenderaru, care mereu imi cere un link cu pretul de nou biggrin.gif.pagespeed.ce.JHN-tdLrvJ.gif ), mai ieftin mi s-a parut Pro Guitar, care il aduce la 3270 euro

post-16832-0-32996200-1414061812_thumb.jpg

post-16832-0-15002100-1414061822_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.