www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pãrere Fast Track Pro


buhu
 Share

Recommended Posts

Am în vedere achiziționarea unei plăci de sunet și mă bate gândul să iau Fast Track Pro - produs la vremea ei de M-Audio (acum cică a trecut la Avid).

Aveți idee cum se comportă de la ultimele update-uri de drivere?

Pe Win 8/8.1 există posibilitatea să apară probleme?

 

Merită să o achiziționez sau să mă orientez spre altceva?

Bugetul este de aproximativ 500 ron și aș avea nevoie de un input chitară + unul microfon cu +48 phantom + midi in.

 

Poate vă ajută configurația mea actuală:

 

i5 4440 - 3.2 Ghz - Haswell

8 GB DDR 3 1600 MHz

Placă de bază MSI H87 G41 cu chipset Intel H87 Express

 

Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Normal ar trebui sa te orientezi dupa comvertoarele A/D si D/A ...ar trebui sa se laude cu ele ..

 

Cel mai important sa  aiba  ...Distorsiuni de INTERMODULATIE    ...IMD ..cat mai reduse .

( Nu stiu cum masoara exact si ce date ne dau firmele cat si ce masoara softurile de testare ...

la  cateva placi aveam  indicatii de valori mici ale IMD dar nu se putea mixa mai nimic ...lucru ce l-am observat cand am reascultat ceva inregistrarii facute cu prima mea placa de sunet SB220 ...ce suna muult mai bine decat cele de dupa ...

Apoi a aparut EMU ..este un mare pas inainte dar convertorul AD tot nu-mi place ..la mixare si redare merge .

 

Zgomot .sa fie cat mai mic ..mai ales la preampliful de microfon ..

 

Si di pacate aceste  caracteristici trebuiesc ..verificate incercate "pe viu " ..le afli numai dupa multe incercari  , si multi banii cheltuiti .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.