www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator Peavey 6505+ 112


Wardove
 Share

Recommended Posts

Pret: 1800


Localitate: Bucuresti


Contact: 0745618835 / mindcageescape@gmail.com


Link producator: http://peavey.com/products/index.cfm/item/799/116912/6505%26reg%3BPlus112


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Se vinde amplificatorul din titlu : 60 W, full lampa, 3 canale (clean, crunch, lead), potrivit daca vrei sa suni metal ! Lampi de preamp schimbate cu lampi marshall cele de putere inlocuite cu acelasi tip care le avea el (ruby/peavey). Este in stare excelenta fiind achizitionat doar de cateva luni ! Este inca in garantie la McMusic (dau si certificat). Modificari aduse la el : culoarea siglei peavey a fost schimabata din albastru in rosu (mai exact led-urile au fost schimbate) si i-am pus si roti deoarece este greu. Se vinde pentru ca am Kemper si nu mai am ce face cu amplificatorul acesta... vreau sa achizitionez amplificarea speciala pentru kemper si am nevoie de banuti ! Accept orice test in bucuresti la sala proprie de repetitii. Poze in curand desi nu ar fi nevoie pentru ca este ca nou. A fost tinut doar in sala de repetitii. Pentru mai multe info accesati linkul catre producator. Conversatii pe PM/Tel/Mail. O zi faina !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

salut. sunt interesat de amp. insa inainte de toate, as vrea sa te intreb ce fel de modificari au adus sunetului lampile de marshall. ce fel de diferenta se simte efectiv? de asemenea, am vazut ca ai specificat ca le-ai inlocuit pe cele de putere cu un set nou, identic; ai avut probleme cu ele inainte? si o alta intrebare e daca se descurca intr-un cadru de repetitii cu medium-high gain dar cu un tobar foarte loud.

 

Mersi,

Andrei

Link to comment
Share on other sites

Salut. Lampile din pream au mai cumintit unpic inaltele (cel putin asa m-i se pare mie). Am vrut sa le schimb deoarece ampul are un surplus de inalte care mi-e nu imi placea acolo (eu cant metal prog/metal/power etc... deci am nevoie de inalte dar nu in halu ala). Am schimbat lampile de putere deoarece asa fac eu cu toate ampurile care le cumpar. Prima chestie schimb lampile de putere deoarece nu ai de unde sa stii de cat timp stau acolo sau cate ore au fost probate in total sau cum le-a carat curierul/importatorul de la fabrica pana la magazin ceea ce poate face lampile sa nu functioneze in parametrii normali. Ampul are 60 de W lampa... 100 W lampa se folosesc pe scenele mari... eu la repetitii cu tobar foarte loud si cu inca o chitar + bass + grohaieli , daca ma enervez ii acopar pe toti cu o singura miscare :)))). Este un monstru ! Cel mai bine eu iti recomand, daca esti din bucuresti, da-mi numarul tau pe privat sa ne vedem la mine la sala sa il probezi, pentru ca prefer sa-l dau pe incercate mai intai ca sa nu fie dubii si discutii dupa. Vi si il vezi ... poti sa-i dai in blana la sala ca nu deranjam pe nimeni si vezi daca iti place ... desi sincer nu ar avea ce sa nu-ti placa, dar pana la urma gusturile nu se discuta. Daca mai ai intrebari, iti raspund cu cea mai mare placere !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.