www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vreau O O Parere


 Share

Recommended Posts

wirelessul este digital, adica semnalul este digitalizat, si transmis sub forma de date, nu sub forma de semnal analogic, apoi este iar convertit in analog, lucru care din nou - pentru mine nu este foarte atragator

facepalm4.gif

 

Restul tehnofobilor poate vor fi fericiți să afle că sistemul de la t.bone e analogic. Interferențe plăcute!

Link to comment
Share on other sites

cumpăr wireless cu lămpi. neapărat :lol:

 

pe altă notă, acel sistem wireless e fabricat pentru thomann.de, poate fi de calitate, sau nu, în funcție de fabrică și noroc. Ca și restul OEM-urilor sub marca thomann, it's a hit or miss.

 

As zice asta mai mult de chitari decat de electronica, dar in cazul asta cam asa e - la radiofrecventa trebuie facut circuitul cu grija si acordat corespunzator.

Acum pentru ~600 de RON te poti risca cu T-Bone sau cu 750 mergi la sigur. Orice ar fi, sa ne spui ce ai cumparat si sa revii cu o impresie sau chiar mostra de sunet

Link to comment
Share on other sites

acest wireless era la mana a doua il puteam klua la bani de nimica 100-150 ron insa prima data l-am dus acasa sa-l incerc ce si cum face treaba, din pacate nu imi place deloc cum suna. Imi taie frecventele joase de la chitara suna prea bright + la clean avea un zgomot foarte foarte micut de fond.

In fine nu l-am cumparat nu m-a impresionat deloc.

Ca si semnal avea semnal foarte bun si de la 50m era full.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.