www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adi De La Valcea Adv-Rat Blues Prima Piesa Blues Integrala


adidelavalcea
 Share

Recommended Posts

si cand am comparat-o cu Banica este din cauza pianului care suna a rock&roll mai mult decat blues.

pai nu are legatura blues ul cu rock and roll,nu este rock and roll ul o extensie a blues ului? poate gresesc dar eu asa stiu si cred asta. piesa mai degraba este spre gospell

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Faina piesa si interpretarea. Daca tot ai intrebat, vocea ar putea fi mai incet; nu ca suna rau, dar ca sa se auda mai bine instrumentele.

P.S. Stiu ca gusturile nu se discuta, dar imi place mai mult cum suna vocea ta aici, fara asa mult reverb.

Edited by andydufresne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Simpatica piesa ta, mi-a placut solo-ul de chitara iar versul "daca boala te-a lovit" chiar m-a facut sa rid.

 

In schimb nu-mi place mesajul.

mie sincer chiar mesajul ei m a facut sa cant aceasta piesa,ce mai ai de facut cand ajungi intr o situatie de acest gen? decat sa te pui in genunchi si sa te rogi.multumesc oricum

Faina piesa si interpretarea. Daca tot ai intrebat, vocea ar putea fi mai incet; nu ca suna rau, dar ca sa se auda mai bine instrumentele.

P.S. Stiu ca gusturile nu se discuta, dar imi place mai mult cum suna vocea ta aici, fara asa mult reverb.

asa mi se pare si mie ca e cam tare.multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi se pare usor jenant ca un artist sa-si promoveze materialul pe un forum unde da up la un topic care nu tine de mica publicitate.

 

Asta cu toate ca eu am promovat piesa asta pe fb dar acum imi pare rau ca am facut asta.

 

Ma pun sa o mai ascult o data pe mikeKidLazy.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare usor jenant ca un artist sa-si promoveze materialul pe un forum unde da up la un topic care nu tine de mica publicitate.

 

Asta cu toate ca eu am promovat piesa asta pe fb dar acum imi pare rau ca am facut asta.

 

Ma pun sa o mai ascult o data pe mikeKidLazy.

oawww,ce s a intamplat prietene,ce am facut de ai sarit asa????????doi zecee asta ti s a parut a fi un ,,up,,??????? pur si simplu imi era dor de discutiile tari care au fost aici si atat,trebuie sa ti mai amintesc ca eu nu traiesc din acest gen de muzica,ca pt mine este doar o joaca si nimic mai mult? mamaaaa ce rai sunteti.mmmmmmmm,si cu asta am spus tot.am sa rog un admin sa mi stearga topicul,nu ma asteptam la asa ceva chiar am crezut  ca baietii cu chitarile ,,e,,mai educati......scuze totusi nu vreau sa generalizez pt ca am gasit si multi baieti cu bun simt. daca am gresit eu cumva imi cer scuze dar nu vad cum sa fi facut asta....doar ca frustrarea e dureroasa rau

Edited by adidelavalcea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adriane, dar suparat mai esti! N-o sta Puma toata viata la pustii cei lenesi. 

Nu ai incalcat nicio regula, e un subiect deschis de tine, il lungesti cat vrei, nu ai de dat socoteala nimanui. Daca ti-e dor de suturi in fund pentru muzica ta, ca am vazut ca esti rezistent, sau de aprecieri pentru aceeasi muzica, mai iesi pe piata "Adi De La Valcea Adv-Rat Blues Prima Piesa Blues Integrala" cu a doua piesa si le vei avea. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

banuiesc ca colegul ADIDAS:) nu prea a avut cantari si nu nu stia pe cine sa se razbune pt asta si m a gasit pe mine:)

 

Ha ha haaa ! Na, asta-i tare, frate ! Una d-aia ca la Târgu-Ocna ! Până-n prăsele ! That's the spirit !

 

:)

 

 Acuma, presupun ca ai oarece iecsperiență ! Nu ți s-o-ntâmplat niciodată să te ia vreunu' la colimator live ? Sunt curios, nu de alta... Ce făceai ? Erai un Axl Rose al manelelor sau cum ? :)

 

Pretene, tre' să le poți duce pe toate, bune au rele, n-ai ce face !

 

PS : personal io am răs o porție misto când am citit "Doi-zece !"

 

Cheers !

 

.PS 2 : Acuma, ca să te băgăm în gașcă, după un blues în care erai bolnav, urmează să bagi și un rock'n roll sănătos !  :)

 

Cheers 2 ! [ aka The return of the Cheers ! :) ]

 

.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

oawww,ce s a intamplat prietene,ce am facut de ai sarit asa????????doi zecee asta ti s a parut a fi un ,,up,,??????? pur si simplu imi era dor de discutiile tari care au fost aici si atat,trebuie sa ti mai amintesc ca eu nu traiesc din acest gen de muzica,ca pt mine este doar o joaca si nimic mai mult? mamaaaa ce rai sunteti.mmmmmmmm,si cu asta am spus tot.am sa rog un admin sa mi stearga topicul,nu ma asteptam la asa ceva chiar am crezut  ca baietii cu chitarile ,,e,,mai educati......scuze totusi nu vreau sa generalizez pt ca am gasit si multi baieti cu bun simt. daca am gresit eu cumva imi cer scuze dar nu vad cum sa fi facut asta....doar ca frustrarea e dureroasa rau

 

In general inregistrarile se pun in sectiunea potrivita si anume la inregistrari. Si cei care posteaza acolo de obicei isi ridica topicul cu o inregistrare noua in acelasi topic.

 

Doi zece a fost evident un up. Daca vrei un up legitim si o discutie baga o piesa noua. Mi se pare jenant sa chinui o piesa zece secole.

 

Piesa aia la care tot dai up e fumata la maxim, s-a discutat tot ce se putea discuta, s-au dat si ban-uri si warn-uri. Ce mai vrei sa se intample? Amenintari? Batai?

 

Si nu sunt deloc suparat sau frustrat. Io am scris totul pe un ton relaxat daca tu o citesti pe un ton agresiv inseamna ca tu esti un baiat agresiv. Asa cum am spus nu am chiar nimic cu tine chiar am postat piesa ta pe facebook si pe alte site-uri. Am avut si discuti cu prietenii despre piesa ta.

 

Dar nu imi place cum incerci sa scoti maxim din aceeasi piesa cand ai talent destul ca sa scoti macar o piesa noua in fiecare luna. Si imi dau seama ca si tu stii asta din moment ce zici ca a fost o joaca.

 

Te astept cu o piesa noua si te asigur ca vei avea discutii. :) Daca observi cu atentie discutiile de la up-ul tau ("doi zece") pana aici nu au fost deloc despre piesa ta. Deci, nu e constructiv.

 

Multa bafta si spor la cantat. Te astept cu o piesa noua.

 

Stima si respect.

Edited by ADIDAS
Link to comment
Share on other sites

Adriane, dar suparat mai esti! N-o sta Puma toata viata la pustii cei lenesi. 

Nu ai incalcat nicio regula, e un subiect deschis de tine, il lungesti cat vrei, nu ai de dat socoteala nimanui. Daca ti-e dor de suturi in fund pentru muzica ta, ca am vazut ca esti rezistent, sau de aprecieri pentru aceeasi muzica, mai iesi pe piata "Adi De La Valcea Adv-Rat Blues Prima Piesa Blues Integrala" cu a doua piesa si le vei avea. 

din pacate nu mai am fiara aia din stomac,mi a pierit pofta de cantat cu chitara,cred ca am apropii de sfarsitul jocului aici.

Ha ha haaa ! Na, asta-i tare, frate ! Una d-aia ca la Târgu-Ocna ! Până-n prăsele ! That's the spirit !

 

:)

 

 Acuma, presupun ca ai oarece iecsperiență ! Nu ți s-o-ntâmplat niciodată să te ia vreunu' la colimator live ? Sunt curios, nu de alta... Ce făceai ? Erai un Axl Rose al manelelor sau cum ? :)

 

Pretene, tre' să le poți duce pe toate, bune au rele, n-ai ce face !

 

PS : personal io am răs o porție misto când am citit "Doi-zece !"

 

Cheers !

 

.PS 2 : Acuma, ca să te băgăm în gașcă, după un blues în care erai bolnav, urmează să bagi și un rock'n roll sănătos !  :)

 

Cheers 2 ! [ aka The return of the Cheers ! :) ]

 

.ai mare dreptate,m a mancat undeva...dar recunosc ca imi si place sa intru in din astea:)

Link to comment
Share on other sites

In general inregistrarile se pun in sectiunea potrivita si anume la inregistrari. Si cei care posteaza acolo de obicei isi ridica topicul cu o inregistrare noua in acelasi topic.

 

Doi zece a fost evident un up. Daca vrei un up legitim si o discutie baga o piesa noua. Mi se pare jenant sa chinui o piesa zece secole.

 

Piesa aia la care tot dai up e fumata la maxim, s-a discutat tot ce se putea discuta, s-au dat si ban-uri si warn-uri. Ce mai vrei sa se intample? Amenintari? Batai?

 

Si nu sunt deloc suparat sau frustrat. Io am scris totul pe un ton relaxat daca tu o citesti pe un ton agresiv inseamna ca tu esti un baiat agresiv. Asa cum am spus nu am chiar nimic cu tine chiar am postat piesa ta pe facebook si pe alte site-uri. Am avut si discuti cu prietenii despre piesa ta.

 

Dar nu imi place cum incerci sa scoti maxim din aceeasi piesa cand ai talent destul ca sa scoti macar o piesa noua in fiecare luna. Si imi dau seama ca si tu stii asta din moment ce zici ca a fost o joaca.

 

Te astept cu o piesa noua si te asigur ca vei avea discutii. :) Daca observi cu atentie discutiile de la up-ul tau ("doi zece") pana aici nu au fost deloc despre piesa ta. Deci, nu e constructiv.

 

Multa bafta si spor la cantat. Te astept cu o piesa noua.

 

Stima si respect.

mi ai parut foarte rautacios chiar iesit din tipare si chiar nu a fost relaxat deloc tonul tau ....doar daca asta este tonul tau de exprimare frecvent si nu mai stii diferenta dintre relaxat si rautacios. ai uitat ca sunt un tip care canta manele care mi am castigat un nume  pe care l etalez cu mandrie ADI DE LA VALCEA nu ADIDAS,AVATAR,STRUDEL SAU SUPERMAN si am scos o piesa blues in care cant la chitara nu manele ci in spiritul blues cel putin asta am incercat, TU CHIAR  ASTEPTI SA SCOT PIESE FRECVENT DE M AI CERTAT ASA????chiar nu ai inteles ca a fost o simpla joaca si atat?daca vreau sa mai vb cu voi trebuie neaparat sa mai scot o piesa? oameni buni doar imi place sa vb cu voi sa ne cunoastem si sa schimbam pareri si atat. chiar nu pot intelege schimbarile astea de atitudine extrem de opuse de la a posta piesa pe fb si apreciind prestatia mea la a ma certa asa ca pe aia mici cu asa multa rautate,esti dualist si asta nu este bine pt tine dar nu este pb mea probabil ca nu ne vom influenta niciodata unul altuia vietile,

Edited by adidelavalcea
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.