www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Ibanez Sr800 Unic


Andrei Urucu
 Share

Recommended Posts

Salut ! Scuze ca ma bag inapoi in discutie dar, Mr Vintage, nu este normal sa numesti "unic" un bas care nu este original ? Daca l-ar fi vandut asa cum a iesit din magazin de ce sa il numeasca unic ? Spun asta pentru ca, eu personal, nu cred ca gasesti la fiecare colt de strada chitare bass din zebrawood.

Edited by Claudiu Kiss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Draga vintage, nu inteleg ce te mananca pe dumneata faptul ca am pus unic in titlu. Voiai sa pun aparte? Prea te deranjeaza chestia asa si-ti pierzi prea mult timp pretios din activitatea ta spre a deveni un muzician de rang inalt si respectat de toata lumea. E instrumentul meu, nu am mintit si nu am exagerat cu nimic cat timp l-am descris, mai ales in legatura cu pretul. Prin unic nu se intelege neaparat o valoare imensa. Dar nu stam acum sa pierdem vremea dupa cum intelege unu si altul sensul cuvantului. Daca ziceam ca e unic si ceream 2500 de lei ma asteptam la mancarici a tot-cunoscatori. Dar revenind la aspectul lui,este aparte, cel putin in Romania.

Edited by Andrei Urucu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ca si observatii strict obiective:

 

- pe viitor nu mai folositi cuvinte care aduc aminte de bisnitarii din piata gen "unic, mega oferta, super ocazie, oferta limitata etc.", mai ales ca "unica" e si chitara mea avand in vedere micile modificari;

- daca ceva este "unic" spuneti din prima detaliat despre ce e vorba, nu sa constate lumea din poze si banuieli pe urma ca ba e alt corp, ba ca e facut de un stie cine lutier necunoscut, etc., pt ca asta scade credibilitatea vanzatorului foarte mult;

- la pretul asta totusi se intelege sper ca "unic" e mai mult gen masina tunata la exterior, deci nu cred ca e cazul sa-l acuzam de frauda cum ca ar vinde vreo chestie originala care e de fapt facatura.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pentru corectitudine: "bassul" a fost fabricat in 1994, nu 1998.

 

Modelul original avea corp din basswood (varianta americana) sau resoncast - gen MDF (varianta europeana); culoare: negru.

Nut-el era din graphite, nu brass (de altfel se vede din poze ca a fost inlocuita componenta).

Dozele erau Ibanez AFR (P/J) cu EQ VariMid pe 3 benzi (volum + blend + bass/inalte + medii/sweep).

Edited by EDB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.