www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mustang Iii V2 Sau Champion 100


EminBastea
 Share

Recommended Posts

salutare !
sunt indecis intre amp fender mustang 3 v2 si fender champion 100
amandoua au aproape acelasi pret ...mustangul cu 50 lei mai scump

efectele de pe champion sunt suficiente pentru mine..cel mult o pedala de wah in plus..
nu stiu cat de diferit e sunetul 2x12 / 1x12 ...
vreau sa-l flosesc in general pentru repetat cu trupa, concerte..dar si in casa la volume mici
pedala de la champ e simpla..nu stiu exact cum functioneaza cea de la mustang
designul mustangului imi place mult mai mult decat cel al championului

ce ma intereseaza este diferenta de calitate , diferenta de volum, 2 x12 vs 1x12...aici as avea nevoie de niste explicatii de ca cineva amabil...

si daca cunoaste cineva pentru ce este recomandat fiecare ..scena /repetitii / cantat in casa / jam etc

Merci anticipat pentru ajutor !

Link to comment
Share on other sites

Mie unul nu mi-au placut deloc fender mustang-urile , drive-urile si efectele mi se par foarte sintetice , chiar si cleanurile sunt asa . Are o gramada de efecte si preseturi dar mie personal nu mi-a placut nici unul . Mai bine te '' complici '' cu pedale . FM 212 nu e deloc un amp spectaculos dar cu niste pedale bune ar fi cu 10 clase peste mustang .

Link to comment
Share on other sites

Mie unul nu mi-au placut deloc fender mustang-urile , drive-urile si efectele mi se par foarte sintetice , chiar si cleanurile sunt asa . Are o gramada de efecte si preseturi dar mie personal nu mi-a placut nici unul . Mai bine te '' complici '' cu pedale . FM 212 nu e deloc un amp spectaculos dar cu niste pedale bune ar fi cu 10 clase peste mustang .

normal ca sunt sintetice. sunt facute din nylon.

 

Du`te tu si pune mana pe un mustang 3 si fa-ti un ton cu ampul metal2000. Du`te apoi in setari si scoate simularea de cabinet. Baga noise gate dupa bunul plac.

Da volumul la 6/10 si spune-mi daca e sintetic

Edited by iulian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am auzit ca are o intarziere la schimbarea modulelor de sunet pe baza footsw....adica are o pauza de cateva clipe ...ceea ce m-ar deranja in timpul unei melodii cand ar trebui sa schimb clean/dist
stie cineva daca problema asta pe care o sesizeaza unii, e rezolvata pe modelul V2 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.