www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. Ibanez S 7420 black 7 string Doze Fishman Keith Merrow Locking tuners Bridge blocat (are ZPS) dar nu are arcurile extra https://ibanez.fandom.com/wiki/S7420_(2010–2013)
  3. Amp Modeler + Multi-Effects Pedalboard Processor Case inclus thon -thomann. vine cu preset pack: AUSTINBUDDY-DREAM-RIGS-1000-TONEPACK-FOR-AX8-ZIP
  4. Ibanez S 7320 white 7 string Doze Fishman modern Locking tuners Bridge blocat (are ZPS) Fabricata 2009, luna 02 Indonezia Neck join a fost lucrat de un lutier pentru a inbunatatii zona de contact, sustain mai mult si unghi de inclinare.(asa am cumparat-o) https://ibanez.fandom.com/wiki/S7320
  5. Doze midi/piezo/magnetic. Body: Silver Maple Top: Maple Neck: Mahogany Fretboard: Richlite Scale length: 648 mm Nut width: 42.80 mm Pickups: 2 custom Godin humbuckers, 1 custom Godin single coil and RMC transducer with 3-way EQ preamp for the acoustic sound 1 x 13pin connector for Synth Access (midi) Tremolo Colour: Transparent Black Includes gig bag https://godinguitars.com/product/xtsa-trans-black-flame https://www.thomann.de/ro/godin_xtsa.htm?shp=eyJjb3VudHJ5Ijoicm8iLCJjdXJyZW5jeSI6MTIsImxhbmd1YWdlIjoxNH0%3D&reload=1
  6. Vand o pedala reverb Walrus Audio R1. Pedala se afla in stare perfecta estetic si functional.
  7. Vand simulator cu lampă (cel mai autentic forțaj pe drive dintre toate simulatoarele auzite/detinute pana acum de mine adica cam toate😁 iridium,simplifier,walrus acs1 , pangea ,etc ) Direct XLR output !!! Reproduce soundul de fender /marshall/ soldano Lampa preamp ecc83 buclă efecte exterioare (ambient ,modulatie....de driveuri nu prea mai este nevoie avand marshall ,soldano si booster) Practic in pachetul acesta cu o singura alimentare si n acest pret cumperi doua pedale de drive ,un booster ,un simulator si un DI iesire balansata direct out XLR ) Detin ambalajul original ,inca garantie thoman ,folosit cu succes un sezon ( filmari sunt destule pe net dar trimit pe what s up chiar cu cel ce se vinde ) Fain la acest trio "amp in a box" este ca pastreaza caldura analogului si este perfect pentru cei ce nu vor sa butoneze ore n sir la procesoare digitale si tot sa nu gaseasca tonul 😁 20240418_134353.mp4 20240418_134412.heic 20240418_134434.heic 20240418_134436.heic
  8. Dezmembrez pedalier cu toate pedalele si cablurile ca si noi. A fost folosit atata cat s-au scos pedalele din cutii si incercate de cateva ori. In majoritatea cazurilor exista si cutiile. Dupa cum se vede si din poza pedalierul nu a mai fost asamblat niciodata asa ca pedalele nu au nici macar velcro pe spate. Pedalele care nu sunt notate mai jos nu mai sunt valabile Pedalierul contine: Tech 21 Fly Rig Ritchie Kotzen 5 v1 - 990 lei Digitech Whammy - 690 lei Dunlop Cry Baby Classic - 490 lei Electro Harmonix Big Muff - 350 lei TC Electronic Flashback Delay - 550 lei TC Electronic Sentry Noise Gate - 490 lei Behringer FCB1010 pedalier midi - 490 lei Zvex Effects Fuzz Factory Vexter Series - 690 lei Boss SY-1 sintetizator - 690 lei Boss RC10-R looper - 890 lei Pedalier Spaceship 60 cu husa 60x 30 cm si toate cablurile de alimentare aferente - 150 lei Patch cables gold plated 7 bucati - 150 lei Pedala volum Lead Foot - se preda bonus la achizitia mai multor pedale sau la achizitia unei pedale peste 600 lei Cost total pentru pedalele notate cu preturile deja second hand este 6620 lei, daca prin absurd se cumpara toate atunci pleaca la pretul de 5200 - asta ar insemna 400 lei / bucata, avand in vedere ca mai toate sunt peste 450 lei un discount mai mult decat de bun simt, poti sa le iei si sa faci bisnita.
  9. Hai sa iti dau un exemplu: https://reverb.com/en-ro/item/81546215-gibson-custom-shop-3-pickup-57-les-paul-custom-black-beauty-reissue-2006-2012-ebony-vos Daca scoti cei 15% de care zici vanzatorul ramane cu aproximativ 62% MSRP price. Si eu am cumparat si am vandut destul de multe obiecte de pe reverb dar te contrazic la faptul ca reflecta contextul economic actual. Trebuie sa repet, vanzatorul alege daca accepta oferta cumparatorului.
  10. Revine la vanzare pedala din acest anunt, dar la pretul de 400 RON, din cauza inflatiei 😞. A stat practic nefolosita intre timp. Nu accept schimburi!
  11. Pot vorbi doar din proprie experienta. Cel mai des am vandut chitare pe Reverb. Parerea mea este ca preturile nu sunt umflate maxiv ci doar reflecta contextul economic actual. Pe Reverb trebuie sa mai iei in calcul si faptul ca vanzatorul plateste ~15% din pretul total sub forma de taxe si comisioane catre Reverb si procesatorul de plati.
  12. Revine la vanzare amplificatorul din acest anunt, dar la pretul de 1000 RON, din cauza inflatiei 😞. A stat practic nefolosit intre timp. Nu accept schimburi!
  13. Vand o pedala de octaver polifonic sau monofonic, fuzz si reverb MXR Poly Blue Octave. O vand deoarece nu o mai folosesc. Aspect si functionalitate 10/10. Predare personala in Iasi sau trimit in tara prin FanCourier, ambalat corespunzator, in cutia originala, pe cheltuiala cumparatorului. Nu accept schimburi!
  14. Vand o pedala de compresie MXR Dyna Comp Deluxe. O vand deoarece nu o mai folosesc. Aspect si functionalitate 10/10. Predare personala in Iasi sau trimit in tara prin FanCourier, ambalat corespunzator, in cutia originala, pe cheltuiala cumparatorului. Nu accept schimburi!
  15. Gibson Custom black beauty 2001, in stare excelenta ++++ Chitara are un singur ding pe spate, pe care l-am evidentiat in poze, in rest chitara este impecabila, as spune mint condition. Doze 490R - 498T.
  16. Gibson standard 40th anniversary (1991), editie limitata, numai 300 buc. worldwide. Chitara este in stare excelenta ++++. Are un singur ding in spatele neck-ului, pe care l-am evidentiat in poze, in rest chitara este impecabila.
  17. Pe toate platformele ( inclusiv reverb ) preturile sunt umflate masiv. In US tot timpul regula a fost: Street Price = 90 to 60 percent of MSRP Used Price = 50 percent of MSRP Nu am avut probleme pana acuma sa nu gasesc instrumentul dorit la pretul dorit, e vorba doar de timp aici. Cunosc cazuri recente care pe R9 au dat 60% din pretul de catalog. Este problema vanzatorului daca accepta pretul sau nu.
  18. Asta cine o stabileste? Nu de alta, dar am ceva chitare de vanzare si deja mi s-a luat de abordarea asta cu "care e ultimul pret", "costa X dar iti dau 50%", etc. Mai urmariti si alte platforme de vanzare si vedeti cam cum sta treaba. In cazul celor de la Gibson e cel mai probabil sa NU gasesti vreodata o chitara la -50/60% retail price, deci cel mai probabil vei avea una, dar doar cu gandul
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.