www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Today
  2. Deși gurile rele vor zice "ți-am zis io" here it goes: De niște ani buni urmăresc să-mi fac un strat cu reversed headstock iar anul ăsta am avut ocazia sa prin un neck la vânzare de pe un US Hendrix Tribute Stratocaster și în paralel an găsit un YJM body care se potrivea de minune așa că rămânând fără chitară acasă am zis why not. Am comandat părțile și am luat de aici de la @Fenderaru pickguard-ul YJM și am făcut chitara asta ... Acum problema mea este că în paralel am cumpărat (din nou) un dual rectifier care l-am și testat cu un Tokai minunat și am zis ăsta e! Dar ajuns acasă parcă nu e ce trebuie cu Strat așa că trebuie altă chitară:)) cu humbucker musai. Daca te atrage în vreun fel acest strat și ai o chitară care se pretează mai mult pe un Mesa Dual Rectifier nu ezita să-mi trimiți un PM!
  3. Update de pret, 1350 pentru predare personala in Alba Iulia, valabil pana luni, 1.04, dupa care revine la pretul initial
  4. Daca nu ai gasit , te ajut eu. Este nou nout - 350 lei
  5. Una bucata R-Trem din '85, perfect utilizabil și în stare chiar foarte bună pentru vârsta lui, 100% original. Include manetă compatibilă, îi lipsesc doar șuruburi de fixare, de care găsiți la orice magazin de bricolaj. Se găsesc extrem de rar.
  6. Nou-nouț (mă rog, e relic din fabrică, dar înțelegeți ce vreau să zic 🙂), pachet complet cu toate accesoriile, până și bit pentru dat găuri de dimensiunea exactă a șuruburilor de atașare), instrucțiuni, autocolante și nebunii. E practic la nivelul tremolourilor de pe PRS Core, construit în cazul ăsta din oțel laminat la rece, prelucrat precis. Fiecare șurub se comportă ca un pivot (la modul real, nu ca pe tremoloul vintage de strat), așa că merge fluid și se întoarce precis în punctul de echilibru. Evident, e construit ca un tanc și trezește din morți chitara pe care-l instalezi. Brațul e din inox, tip push-in, tensiunea ajustabilă de pe baseplate. Compatibil cu toate corpurile cu spațierea 52.3/52.5mm ( 2-1/16"), adică toate chitarele MIM Standard, Squier Classic Vibe, Road Worn Player HSS. Dacă-l cumperi din SUA, ajungi undeva la 340 de EUR cu tot cu taxe și costurile de transport, eu vreau pe al meu 200 de EUR.
  7. Poate fi confundat cu Zoom G3 datorita indicativului > articole complet diferite ca Distorted tone, Chorus, Compressor extrem fara snap artifacts sau dist.
  8. Yesterday
  9. Salutare: Caut urmatorul config: - 2 pickups - no bigsby Sunt interesat doar de R7 Black Beauty.
  10. Salutare, Scot la vanzare aceste 2 pedale: Delay analog/digital Ibanez DE7, este o pedala mai veche dar arata foarte bine pentru varsta lui si este perfect functional. Merge si cu sursa, are loc si pentru baterie de 9V. Cumparat, pus pe pedalboard, nici nu a iesit din casa. 450 RON + transport cu cont colector. Motivul vanzarii: Am un Flashback 2. Octaver TC Electronic Sub'n'Up, este ca noua, am folosit max. 2 ore, nici asta nu a iesit din casa, am si cutia originala, perfect functional dar si vizual, merge cu sursa sau cu baterie de 9V. 450 RON + transport cu cont colector. Motivul vanzarii: Nu este folosit. Trimit cu Fan Courier. Pentru alte detalii, sunt disponibil aici. Multumesc RGC.
  11. Last week
  12. Vand pedala din titlu, este una din cele mai cunoscute pedale de distors/si de referinta din lume. Pret fix 250 lei, fara schimburi.
  13. Pedala f. cunoscuta de colectie Marshall Bluesbreaker Mk1 originala din anii '90 ...Made in England. Functioneaza perfect. Prezinta urme normale de uzura si lipseste capacul bateriei.
  14. Da un mesaj pe pagina Altar de Facebook și poate îți răspunde cineva, mai ales ca sunt în turneu cu Last warning 33 ani.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.