www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Today
  3. Salutari! Vand urmatoarele pedale: 1. Morley PWOV Wah/Volume 350 lei (cu velcro pe spate) 2. Boss GEB7 (Bass EQ) 350 lei 3. Ibanez BP10 (bass compressor/ Japan!) 400 lei 4. Ibanez Mini Chorus 230 lei (in garantie, cu velcro) 5. Behringer FX600 digital multi efects pedal 60 lei (chorus, flanger, phaser, tremolo, delay, pitchmod) 6. Behringer HB01 Hellbabe Wah 160 lei (in garantie) Pedalele sunt in stare buna de functionare. Le vand pt ca mi-am schimbat rigul. Se pot proba in Timisoara. Trimit in tara prin curier cu ramburs. Cumparatorul plateste transportul. La cumpararea a doua sau mai multe pedale discutam la pret sau le dau cu un traf korg de 9v si un daisy chain pt 4 pedale. La postare aveti atasate poze. Pt alte detalii PM sau 0727337741 RnR!
  4. VINCENT FERA

vând ISP Theta Preamp

780 lei
  5. Procesorul a plecat la noul stapan.Ramane amplifictorul
  6. Blackthorn

vând Suhr SSV - SSH+ set

Suhr SSV - SSH+ este un set de doze modern, dar extrem de versatil. Doza de neck (SSV) are un ton cald, dar decupat, cu o multime de armonice, doza de bridge (SSH+) este una in gama hot, dar nu foarte comprimata, care are si caldura si claritate. Combinatia aceasta de doze ofera o multime de tonuri, de la splituri care suna exceptional, pana la un ton agresiv, care se decupeaza foarte bine in mix, dar fara sa piarda dinamica. Este un produs premium facut de unul dintre cei respectati constructori de instrumente din bransa. Suna bine cam in orice gen de chitara, pot fi solutia pentru un sound bun intr-o chitara gen superstrat (think Ibanez RG), sau pentru un sound modern intr-un Tele sau Les Paul. Noi sunt peste 1100 lei, eu vreau pe ale mele 700 lei. Pretul este FIX si NU sunt interesat de schimburi. https://www.thomann.de/ro/suhr_ssh_humbucker_white.htm Contact 0731 444 646
  7. Rockbox Matador Preamp - este o pedala boutique facuta din cele mai bune componente disonibile la ora actuala. Este o pedala care stie orice de la un clean boost cu diverse arome (in functie de setarea basilor si inaltelor), pana la un overdrive dinamic si saturat foarte curat si expresiv. Este un tone shaping foarte impresionat, poate suplini lipsa inaltelor, sau a joaselor unui instrument, fara a schimba caracterul acestuia, poate fi folosit pentru a adauga stralucire sau caldura unei chitari cu un ton mai generic, poate fi folosit ca si treble booster sau ca un overdrive in fata unui amplificator clean. Exceleaza pus in fata unui amplificator dirty, adauga armonice si o textura pe care altfel nu se distingeau, totul intr-o maniera foarte muzicala. Este construit ca la carte, cu componente de top, la calitatea sculelor de studio. Pedala se gaseste mai rar si costa in jur de $200 in SUA, in Europa mai deloc. Eu vreau pe a mea 600 lei. Pretul este FIX si NU sunt interesat de schimburi, este in stare perfecta cosmetic si functional. https://cornermusic.com/rockbox-matador.html Contact 0731 444 646
  8. Vand un Rockett Archer Ikon Overdrive Boost - din punctul multora de vedere cea mai buna copie a celebrului Klon Centaur Gold overdrive. Este o editie limitata a Rocket Archer si este considerata cea mai apropiata pedala de Klon Centaur Gold, dar la un pret mult mai accesibil. Cea mai buna garantie este ca noua pedala Klon KTR este construita de Rockett. Foarte pe scurt este o pedala de overdrive foarte transparenta si extrem de dinamica, la fel ca si originala. Am facut un blind test impreuna cu mai multi colegi avizati cu un Klon Centaur gold si rezultatul nu a fost tot timpul concludent, multi au crezut ca Archer este Klon-ul original, intr-un anumit context chiar si proprietarul Klon-ului . Ce face la ton este greu de spus, in fata unui canal clean bun face tonul cumva mai mare si mai plin de armonice, dar subtil de tot, in fata unul canal de drive e si mai evident efectul. Este cea mai reusita pedala de boost pe care eu am probat-o pana acum si cel mai dinamic overdrive. Face cam asa: https://www.youtube.com/watch?v=JFr5hCaKyv4 https://www.youtube.com/watch?v=vAlFC3x8kj0 https://www.youtube.com/watch?v=LIYsJElRhow Pedala este in stare buna cosmetic si impecabila functional. Noua costa aproape 1100 lei la Thomann, eu vreau pe a mea doar 600 lei pret fix si nu ma intereseaza absolut nici un schimb. https://www.thomann.de/ro/rockett_archer_ikon_limited_edition.htm Contact 0731 444 646
  9. c i p r i a n

vând MXR Carbon Copy

Salut, Vand delay MXR Carbon Copy in stare foarte buna, ca si una noua. Pedala este foarte cunoscuta, deci o sa descriu pe scurt ce face. Este un delay analogic de 600ms, true bypass, cu un ton inconfundabil, foarte organic, care l-a facut raspandit si pentru alte instrumente, nu doar chitara. Sunetul pedalei este usor inchis, amintind de delay-urile pe banda si decupand foarte bine tonul direct al chitarii de ecouri. Efectul vine foarte natural in completarea sunetului chitarii, putand fi folosit atat in fata cat si in bucla unui amplificator. Reglajele sunt standard: Delay Time, Mix si Feedback. Delay-ul are si un chorus care se aplica doar pentru ecouri si care are un micro-comutator pentru activare. Chorus-ul se poate modela prin Width si Speed, accesibile in interiorul carcasei, prin doua petentiometre semireglabile. Fiind extrem de raspandita si in productie de suficient timp, se gasesc destule demo-uri pe net pentru exemplificare. Pun si eu doua pentru usurinta: Pretul este imbatabil relativ la alte pedale asemanatoare, cu care am comparat-o in decursul timpului. Vand pedala pentru ca mai am una la fel si alte delay-uri analogice, incat sa nu am timp sa le folosesc. E cumparata noua de mine de la Thomann, unde acum se poate gasi pentru 169 EUR plus 20 transport. Pretul meu este fix 100 EUR. Pentru interesati, telefonul ramane cea mai buna solutie. Ciprian 0722 340 721
  10. UP! doar pana pe 24 aprilie(!!!) pretul scade la 1600 LEI !!!
  11. UP! un sistem unic si extrem de fiabil !
  12. Funcționează perfect! Preț DS-1 200 Ron Preț DS-2 250 Ron Ambele 400 Ron. Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
  13. Vince Windrider

vând Boss ME 5

In urma unui schimb am primit acest procesor de care nu am nevoie absolut deloc.Pt cine nu stie contine schemele pedalelor (analog)boss cs,od,chorus/flanger si digital delay/reverb. L am probat fugitiv si am gasit ca switchul 4(chorus) functioneaza greu,cateodata deloc deci trebuie schimbat. Accept anumite schimburi cu pedale de delay.
  14. lordbizarre

Hardware for Doïna guitars II

Yo ! found already the white plastic SC's for the XV500 copy , now still looking for 3 chrome or brass metal pu's ( with embossed line on top ) for a Doïna Star3 ...! greetings & thx !!! ivan alias lordbizarre
  15. lordbizarre

Hardware for Doïna guitars

Yo ! found already the white plastic SC's for the XV500 copy , now still looking for 3 chrome or brass metal pu's ( with embossed line on top ) for a Doïna Star3 ...! greetings & thx !!! ivan alias lordbizarre
  16. achlstee

Vocalist Bucuresti

Saluuut. Nu te pot adauga pe facebook ca ai limita maxima de prieteni. Sunt bassist într-o trupa si ne cam căutăm vocalist. Asta ne numarul meu. 0799659482 Da-mi un semn cand vezi mesajul
  17. Alin Rosulescu

cumpăr Epiphone Zakk Wylde

Salutare, Deoarece vreau sa imi completez colectia de Epiphone Custom Shop/Limited Edition-uri, ma intereseaza sa cumpar un Epi Zakk Wylde in conditie buna. Poste fi atat Bullseye cat si Cammo si as prefera sa fie varianta cu doze active. Este foarte important pentru mine ca instrumentul sa nu fi suferit modificari (chiar daca sunt upgrade-uri). Pretul il discutam in functie de starea instrumentului. La schimb as putea oferi un Schecter Omen Extreme 6 FR, cumparat de nou anul trecut si nefolosit mai mult de 10 ore. Contact: PM si tel. Zi faina, Alin
  18. vicSnd

Modificare Amp - Depth mod

In cazul meu modificarea a avut rezultatul mentionat - am utilizat reactie negativa mica pt a lasa finalul sa-si aduca aportul in distorsiune - realizeaza mod-ul si ne tii la curent, eventual cu un mic demo, legat de rezultatul obtinut
  19. Yesterday
  20. Vand Head statie amplificator Marshall MG100HCFX 100 w rms Head Marshall MG100HCFX in stare foarte buna ,putere 100 w rms , 4 canale -clean ,crunch ,overdrive 1 si overdrive 2.Are reverb plus mai multe efecte ,bucla de efecte ,iesire pentru casti ,intrare ptr un player audio extern.Ofer si footswitch original Marshall. The Marshall MG100HCFX Guitar Amp Head is an exciting version of Marshall's MG100HFX Guitar Amplifier Head in a Carbon Fibre Finish and features 100 Watts of Power, 4 Channels, On-Board Digital Effects And Reverb. The Marshall MG100HCFX Guitar Amp Head is the ultimate aspirational product for any guitarist looking for that all out Marshall delivery of tone and power. The Marshall MG100HCFX Guitar Amp Head features 'Stompware' technology to provide easy format to store your favourite settings and then play seamlessly through your music like a true professional. The Marshall MG100HCFX Head Main Features Include: Carbon Fibre Finish 100 Watt RMS Output 4-Channels 'Stompware' Footswitch Compatible 3 stage EQ: Independent Bass, Middle and Treble controls Custom Effects: Reverb, Chorus, Phaser, Flanger, Delay 2 distinctive Marshall tone sets: Clean,Crunch / Overdrive Contour control Store your preferred setting by pressing the 'Store' button Individual headphone output Line input sockets for MP3 / CD 3.5mm headphone socket pret 850 ron
  21. Vand Combo Fender Frontman 212R ,in stare foarte buna ,100 w rms ,2 difuzoare de 12' ,reverb pe arc ,3 canale-clean ,drive si more drive ,bucla de efecte ,footswitch original Fender.Il vand deoarece nu il mai folosesc. FENDER FRONTMAN 212R FEATURES: Type: Solid State Output: 100 watts into 4 ohms Ohms: 4 ohms Speakers: 2-12" Special Design 8 ohm, 50 watt Speakers Channels: Three Selectable Channels (Normal, Drive and More Drive) Features: -Dedicated Volume and Tone Controls in Both Channels, -Effects Loop, -Footswitch Jack (For Remote Drive Select with Optional Footswitch), Effects Loop: Preamp Out, Power Amp In, Covering: Black Textured Vinyl with Silver Grille Cloth; Chrome Hardware; Blackface Control Panel pret 700 ron
  22. Nuwanda

vând Chitară bass Ibanez SR300EB-WK

Up! 799 lei
  1. Load more activity

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.