www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Cabinet 1x12 fara difuzor cu dimensiunile de 540x290x460 ( L x l x h ). Cabinetul este nou , hand made si arata ca in imagini. Pentru cei interesati , mesaj pe forum sau la telefon. Pretul nu este negociabil si nu include transport.
  3. Today
  4. Vand doua procesoare NUX MG 30 si BOSS JS-8 e-Band in stare perfecta de functionare si estetic. Se vand in ambalajul original cum au venit. Nu le mai folosesc si stau degeaba. Nu are sens sa incarc anuntul cu ce caracteristici au si cum functioneaza ; sunt destule review-uri pe youtube si sunt prezentate la modul profesional . Procesorul Boss are card de 4 Gb si multe backingtrack-uri pe care sa improvizezi cum doresti. Preturile sunt 1000 de lei pentru NUX si 1200 de lei pentru Boss JS-8. Pentru cei interesati mesaj pe forum sau la telefon. Transportul nu este inclus in pret.
  5. Vand un Line 6 Helix Effects, este ca nou, cumparat in 2023, are ultimul firmware, cutia originala, manual si alimentator (s-a uzat izolatia din cauciuc, reparat mai bine ca in fabrica). Functioneaza perfect, pret de ocazie 1600 lei fix (nou e cam scump), trimit in tara pentru oricine doreste sa-l achizioneze si sa-l cante, nu-l ratati ca mai ieftin nu gasiti. Nu sunt interesat de schimburi.
  6. 1. "Variant" Phase 90 Script Logo - 200 lei 2. "Variant" Tube Screamer TS808 - 250 lei (original JRC4558) 3. "Variant" Big Muff Pi Green russian version - 250 lei Toate sunt proaspat produse, desi nu ma mai ocup cu pedalele de ceva vreme, aveam tot ce trebuie pentru ele - si inca mai am de cateva modele - si am gasit timp sa le fac, ca era pacat :P.
  7. Vând amplificator de chitară Mesa Boogie express 5:50 2x12 în stare bună. Se poate proba în București. Se vinde cu footswitch.
  8. Fender telecaster american, doze schimbate cu lambertones “The blondie” iar wiring-ul schimbat cu 4-way Telecaster control Plate de la 920d Custom ( ai optiune de neck si bridge in serie) setup facut si corzi schimbate acuma o luna jumătate. Vine cu hardcase. Pret 1500 euro, negociabil.
  9. Microfoane AKG C214 set stereo, efectiv noi, pret fix, prefer predare personala in zona Iasi. Nu sunt interesat de schimburi, nu se dau separat, pret fix 3500 ron, cash only.
  10. Vind Roger Mayer Voodoo vibe, incorporeaza 3 efecte : Vibe, vibrato, tremolo. Tip de efect utilizat de Hendrix, D. Gilmore, R. Trower, R. Blackmore ++++, 100% circuit Analog, NU simulare digitala caricaturala. - Conditie estetica / functionare = 10/10, la producator alimentatorul 9 Volt este optional, lucreaza cu Baterie 9 Volt. Contact mesaj PM, fara schimburi, proba functionare la tranzactie in Bucuresti. https://www.youtube.com/watch?v=3RPzKzwtKA4&t=31s
  11. Yesterday
  12. Vând un set foarte mișto de doze "hum-free" făcut de producătorul australian Kinman, foarte apreciat de session players pentru faptul că deși nu emit zgomotul tipic dozelor simple, păstrează caracterul acestora. Considerate cam cele mai bune doze hum-free de pe piață. Un set nou costă aproximativ 2855 lei (https://www.thomann.de/intl/kinman_hank_marvin_strat_set.htm), eu vreau pe ale mele 1300 RON. Putem discuta în particular dacă vă interesează și wiring / pickguard pentru ele fiindcă aș avea ceva interesant. Dozele sunt AVn63 (neck) / AVn63 (middle) / HX85b - September 2016 Mostră cu HX-85b:
  13. Salutare, Vând un gât de stratocaster făcut de USACG și finisat la MJT (cine știe, știe) cu headstock stil 70's. Lemnele sunt de super calitate, la fel și manopera. Cred că pozele vorbesc singure. Poate la Fender Custom Shop să găsiti așa ceva - dar la un scor pe măsură. N-are nici cel mai mic cusur, lucrat cum trebuie, poți pune actionul atât de jos cât dorești. Super solid și fain la mână, finisat în nitrolac îmbătrânit. Specificații: Lemn gât: roasted flamed maple / arțar superior tratat termic Lemn tastieră: ebony / abanos Profil gât: super soft V (e modern, nici gros nici subțire, se simte forma de V la spate, are ceva umeri) Prăguș: 1 11/16" (42.9mm), tăiat perfect Taste: Medium-Jumbo 6125 Radius: 10-14" Găuri cheițe: 8.5mm (vine cu un set de cheițe Gotoh vintage preinstalate) Inserturi: Callaham Real Clay Finish: nitro lac (aged)
  14. Cumpar corp Stratocaster, preferabil de la Squier, pentru a se potrivi griful de Squier Classic Vibe
  15. Am decis să vând amplificatorul meu îndrăgit de chitară deoarece n-am apucat mai niciodată să-l folosesc la potențialul lui maxim. L-am cumpărat în 2020 cu planul de a avea un amp gălăgios și versatil pentru concertele de pe scene mari însă ambițiile muzicale nu s-au mai materializat și cântatul la chitară a rămas doar un hobby. E un combo puternic cu lămpi, l-am achiziționat în stare foarte îngrijită și am avut mare grijă de el la rândul meu, produce cel mai plăcut sound pe care l-am experimentat vreodată jucând. Am schimbat lămpile de stock chinezești din el cu un set marca JJ Electronic pentru un sunet și mai dinamic și cald. Prețul este ușor negociabil, trimit poze sau material audio/video cu el la cerere.
  16. Seiwa Century Royal este o copie de stratocater facuta in anii '80 in fabrica Ibanez din japonia, care la acea vreme a facut printre cele mai bune si cautate modele de Ibanez, care au devenit colectible in ziua de azi. Chitara este facuta concomitent cu Ibanez Roadstar II, fiind in mare parte acelaso lucru, respectiv headstock usor diferit si alta sigla. Chitara are majoritatea compenentelor originale, singurul lucru schimbat fiind cheitele, cu un set de Schaller, mult mai calitative si precise. Chitara prezinta urme normale de uzura pentru un instrument vintage (arpoximativ 40 ani), respectiv dinguri si alte urme in lac, dar structural nu are nici o problema. Dozele sunt cele folosite de toate chitarile japoneze din acea vreme si au un ton aparte, cald, dar si cu quack cautat de multi colectionari. Tastele sunt in stare foarte buna, fara urme vizibile de uzura. Sta acordata si suna foarte bine, este foarte rezonanta la rece. La capitolul lemn si lucratura este peste majoritatea chitarilor sub 1500 euro care se vand acum, si nu o spun in necunostinta de cauza. Chitara se adreseaza celor care isi doresc un instrument de calitate, dar nu doresc sa plateasca o sigla (de exemplu Ibanez, cu care este sora buna). Este reglata foarte comod, plug'n play ready. Sunt destul de rare si le-am gasit in jur de 500 euro inainte de pandemie, cand preturile erau inca normale. Eu doresc pe a mea 1500 lei FIX. Daca nu se da la pretul asta o pastrez bucuros, face linistit mai mult de atat. https://reverb.com/en-ro/item/13826827-e-gitarre-guitar-seiwa-century-royal-1970-1980-made-in-japan Contact 0731 444 646
  17. Curatenie de primavara : Vand chitara bass Jackson JS3 Concert Bass, in stare foarte buna de functionare. pret 1300 ron (pret Thomann 1899 ron) ,transport suportat de cumparator. Corp: plop Gât: arțar Atașarea gâtului: înșurubat Manta: amarant Incrustații pentru panou: Sharkfin Raza tablei compuse: 305-406 mm Frete: 24 Jumbo Lățimea piuliței: 42 mm Scara: 864 mm Pickup-uri: 2 Jackson Covered High-Output humbucker Electronică: EQ 3-Band 2 comenzi de volum Controale: Bass, Mid & Treble Podul Hi-Mass Capete de mașini turnate sub presiune sigilate https://www.thomann.de/ro/jackson_js3_concert_bass_ah_sbl.htm?atr=true https://www.jacksonguitars.com/en-RO/body-shape/concert-bass/js-series-concert™-bass-js3/2919016568.html
  18. Curatenie de primavara : Vand TC-Helicon VoiceTone X1 in stare buna de functionare. pret 350 ron (Thomann 612 ron),transportul suportat de cumparator. Vocal Processor Pedal, Megaphone & Distortion Effect XLR microphone input with 24 V phantom power (can not be switched off) Recessed gain control (prevents accidental adjustment) Balanced XLR output USB port (connects to VoiceSupport application for tips, tricks and updates) Mic-control connector (effect on/off via TC-Helicon MP-75 microphone) All pedals of the Voice Tone series can be connected together (Daisychain), with the first pedal taking over the master volume Includes power supply https://www.tc-helicon.com/product.html?modelCode=0726-ABP https://www.thomann.de/ro/tc_helicon_voicetone_x1.htm
  19. Curatenie de primavara : Vand Procesor Efecte TC Helicon Voice Live Touch 2 in stare perfecta de functionare,folosit foarte putin,in cutie. pret 1200 ron ( la Senia 2375),transportul suportat de cumparator. Procesor Efecte TC Helicon Voice Live Touch 2 este un procesor de voce cu efecte digitale si numeroase functii ce pot transforma concertele tale intr-un show memorabil. Procesorul are la baza un sistem de control Touch, usor de folosit, ce iti pune la indemana toate functiile, inclusiv un Slider FX pentru control in timp real si modulatie. Live Touch 2 este echipat cu efecte clasice de reverb si delay, procesare dinamica, EQ dinamic, compresie, un looper VLOOP cu 6 piste si efecte Slutter, Chopper, Harmonizer, sau altele. In plus, este prevazut cu un sistem HardTune de corectie a notelor. Panoul de conexiuni este prevazut cu intrare pentru chitara, intrare XLR pentru microfon, iesire stereo TRS si iesire XLR, iesire USB pentru inregistrare, playback sau backup. HIT este o functie configurabila cu efecte pe care le poti introduce sau extrage din mix, in functie de momentul melodiei in care te afli. Procesor de voce. Include efecte vocale de calitate incluzand Harmony reverb, delay si altele Touch screen cu Slider FX pentru control in timp real si modulatie, Looper VLOOP cu 6 piste 300 preseturi personalizabile 200 preseturi disponibile si fabrica 100 spatii goale pentru preseturi Modifica tonul cu compresie, EQ si de-essing, Efecte de Stutter si Chopper, corectie a notelor cu HardTune. Butoane Touch Matrix cu 9 voci Slider FX bar Hit button Tap Tempo Tone feature with adaptable EQ Compresor Gate si De-Esser Flanger Detune Chorus Delay Reverb XLR Mic input XLR Line output 2x 6.3 mm Jack output (L/R) AUX-/Guitar input as well as thru: 6.3 mm Jack Footswitch input MIDI In Casti output: 3.5 mm Stereo mini jack Incl. alimentator Dimensiuni: 230 x 180 x 100 mm. Greutate: 1.6 kg https://www.senia.ro/procesor-efecte-tc-helicon-voice-live-touch-2/37063-1#dataSheet https://www.tc-helicon.com/product.html?modelCode=0726-ABB
  20. Curatenie de primavara : Mustang GTX 100 in stare perfecta de functionare,impreuna cu footswitch-ul original. pret 1500 ron (pe Thomann 2955 ron) ,transportul suportat de cumparator. Modelling combo for electric guitar Mustang series 1 Channel Power: 100 watts Equipped with: 12" Celestion G12FSD-100 speakers Controls: Gain, Volume, Treble, Middle, Bass, Reverb, Master Switch: On / Off Effects: 40 amp models, stompbox / delay / reverb / modulations 1 x Instrument input: 6.3 mm jack 1 x Headphone output: 3.5 mm stereo jack 1 x AUX input: 3.5 mm stereo jack 2 Stereo outputs: XLR Effect path (send / return): 6.3 mm stereo jack Dimensions (W x D x H): 533 x 254 x 457 mm Weight: 9.9 kg Includes foot switch
  21. Vand un Fender Precision Bass semnatura a legendarului Roger Waters de la Pink Floyd. Este un bass extrem de reusit, pe care il am de cativa ani si a stat pana am luat un Precision american din 1978. Am avut Precision din seria Professional American Standard, si alte cateva mai ieftine, am ramas cu acest Roger Waters pentru ca pur si simplu a fost mai bun. Basul este in stare foarte buna, folosit in regim de apartament ( a se citi pentru inregistrari). Este reteta clasica la Fender, corp alder, grif integral din maple, hardware negru si doza Seymour Duncan Quarter Pound, plus nut din bronz. Este setat perfect de catre Florin Giuglea (prietenii stiu de ce), care l-a folosit la randul lui pentru cateva sesiuni de studio. Are inca folia pe pickguard, pentru ca nu am cantat des la el (eu fiind chitarist), nu m-a deranjat. Este un instrument foarte versatil, care suna perfect pentru orice gen muzical, incepand de la jazz, funk, country, R&B, pana la cele mai suparate metale. Este fabricat in 2014 si vine insotit de husa Fender cu care a fost cumparat. Acest model nu se mai fabrica din 2017 si se gaseste destul de greu pentru ca nu s-au produs multe exemplare. Nou nu se mai gaseste, am gasit SH doar pe reverb la 1490 euro + 100 shipping. Eu doresc pe al meu 5000 lei. Pretul este mult sub pretul pietei, basul este in stare f buna si suna super bine, deci este FIX. NU doresc schimburi https://reverb.com/item/76818312-fender-roger-waters-artist-series-signature-precision-bass-2017-black Contact 0731 444 646
  22. Vand amplificator chitara Victory V 30 2 channel impecabil cu switch pt canale si husa. Amplificatorul a fost folosit foarte putin deoarece am folosit mai mult Fractal apoi Kemper. A trecut pe la Sorin Banoiu si a schimbat cateva lampi cu NOS . Cabinetul este Orange Ppc 112 cu difuzor Celestion CREAM ALNICO 16 ohm. Daca se doreste separat Amp- ul 3500 ron, cabinetul 2500 ron, prefer sa le dau impreuna. Se preda personal cu proba. Nu negociez preturi si nu fac schimburi.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.