www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Head 18W Full Tube Dan Panaitescu


Recommended Posts

Pret: 550 RON


Localitate: Craiova


Contact: 0761 160 333


Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salutare! Recent mi s-a ars preampul ( AMT SS-10, genial...) si sunt fortat sa imi iau altul. Asta inseamna bani, evident ;)). Asa ca vand acest head de 18w, full lampa, 1x ECC83S (12AX7), 2X 6n2p (tot 12AX7) si in putere 2 x 6p14p-ev (echivalent EL84) facut de domnul Dan Panaitescu. Acesta este topicul original: http://forums.rgc.ro/topic/50661-head-panda-fulltube-18w-800-ron/ , primul proprietar fiind chiar Adrian Despot, eu ajungand al 3lea. Tot in acel topic gasiti si mostre audio. Eu l-am cantat pe Greenback, V30, Jensen, ii ajustezi egalizarea sa se pupe si mai bine cu difuzorul si suna chiar frumos. Crunch-ul are un switch de boost in spate si devinde distortion si merge pana la classic si hard rock, metale si satane nu ;)). Are bucla de efecte in paralel si un reverb imbunatateste signifiant sunetul. Personal, mi se pare un pic inestetic logo-ul "PANDA", voiam sa ii fac niste imbunatatiri cosmetice dar nu mai am timp.

 

Cer 550 lei pe el, este foarte putin pt un 18w full tube, dar nu am pe ce canta cu trupa si ma grabesc sa imi iau un preamp. Daca reusesc sa fac rost de bani intre timp, il voi pastra caci studiez de minune acasa cu el si e perfect pt evenimente mici si medii. Intrebari si discutii de interes personal doar prin mesagerie sau, mai rapid, la telefon. Numai bine! :D

post-12052-0-02631000-1404834018_thumb.jpg

post-12052-0-65833000-1404834157_thumb.jpg

post-12052-0-81997600-1404834165_thumb.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.