www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[ Constanta ] Chitarist Solo(Lead) Aici, Prezent.


Ozzy Florin
 Share

Recommended Posts

[ Mereu se schimba genul, si trebuie sa faci un topic nou, corect? ]

 

Chitarist Solo si Compozitor DIN CONSTANTA!

As cere mai intai fara incepatori!

 

Gen abordat : Ceva ca Sabaton.

Idoli : Jeff Hanneman, Chucky, Chris Rorland.

 

Mai multe despre mine am o groaza, insa n-o sa incep aici. Nu-mi plac fender-uriile, nu-mi place sunetul infundat. Nu vreau gen-uri alternative sau ce se termina in " -core ". Sunt si Vocal de Growl ( Sau cel putin eram ).

 

 

Link to comment
Share on other sites

UP, nu ma " enerveaza " si alte genuri, insa sa nu fie alternativ, punk sau cu "-core" la final.

Am fost chemat de curand in 2 trupe, insa gen-uri alternative, cu care eu nu ma bag.

As cere componenti cu instrumente propii ( Chitaristul sa aiba un pedalboard sau macar un procesor, sa ne putem auzi bine live ).

Gen de la:

pana la Hellyeah si pana la Sabaton, chiar si genul cu care ma " pup " : Thrash Metal. Edited by Ozzy Florin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

sal, chitarist din cta aici.

Pentru mine cant prog metal acum dar imi plac chestiile astea mai heavy gen texas hippie coal asta fiind unu dintre stilurile cu care am crescut.

Daca te intereseaza un colab sau ceva let me know.

 

https://soundcloud.com/baros87

Edited by craul87
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

salut tuturor! sunt vocal si vreau sa infiintez o trupa serioasa care sa isi doreasca un viitor in muzica. stilul pe care as vrea sa il abordez este industrial metal/neue deutsche harte. sunet dur cu riffuri puternice de chitara. ar fi ceva chiar original in romania si chiar cred ca se poate face mai mult decat doar ceva daca se trateaza lucrurile cu seriozitate. caut tot felul de instrumentisti (tobe, bass, chitara -chiar doua- si un clapar). daca s-ar baga si alte instrumente ar fi chiar mai bine cred. numarul meu de contact este 0743 631 465. aviz pentru cei seriosi care vor cu adevarat sa faca muzica! va salut! rock on!!

Edited by dieselzeit1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.