www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Orange Th30


Recommended Posts

Salutare stimati colegi de forum,

 

Postez la vanzare un head de chitara electrica, si anume, Orange TH30.

Ca si specificatii are: 4 x ecc83 in preamp, 4 x el84 in final si un ecc81 in bucla de efect.

Amplificatorul e construit ca un tanc, are un clean foarte curat si plin de headroom (canalul de clean are control de bass, treble si volum) similar cu sunetul de Fender. Canalul de distors rupe norma, are control de gain, volume si shape (care e un fel de mid-shift, suna mai honky sau mai scoopy, depinde de cum e setat potentiometrul).

 

Amplificatorul vine la pachet cu footswitch de schimbat canalele + husa de protectie cu fermoar facuta la croitor si are lampile finale plus cea de FX loop schimbate cu unele noi noute de la Groove Tubes (finalii sunt cvartet).

 

Pret: 2700 lei

 

Ampul este ca si nou, nu are urma de uzura pe el, cine ma cunoaste stie ca sunt super obsedat de sculele mele sa fie in mint condition. Iar pentru cei care ma vor trage de ureche pt faptul ca il dau scump, atrag atentia ca am garantie la amp care o dau impreuna cu head-ul (plus ca head-ul nu vine cu footswitch inclus in pret cand e cumparat de nou si nici husa).

 

Nu as dori schimburi va rog frumos, nu il vand pentru ca nu imi place ci pentru faptul ca e destul de greoi si ma termina de spate. As prefera sa se vanda in Bucuresti deoarece cumparatorul probeaza si aude ce cumpara. In cazul in care nu isi gaseste cumparator el se va retrage de la vanzare.

 

Toate cele bune!

 

P.S.: Unica posibilitate de schimb: Mesa B. Mini Rectifier + diferenta din partea mea (doar modelul mini, deoarece am precizat ca nu mai vreau sa car echipament greu).

Edited by slashlord03
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.