www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitare ieftine


Guest delphi
 Share

Recommended Posts

Care sint cele mai ieftine magazine cu instrumente muzicale din tara, chiar si cele online (in special cele care comercializeaza chitare)

Link to comment
Share on other sites

Singurele magazine pe care eu le stiu si mai ai de unde sa alegi sint Muzica si Proguitar (din Bucuresti). Mai stie cineva altele?

Link to comment
Share on other sites

da au, vezi ca scrie adresa pe site.

 

 

n-am gasit nici o adresa de magazin. numai comenzi online si plata prin banca :)

eu cum pot sa vad o chitara, sa o probez ...

Link to comment
Share on other sites

uite o harta poate te ajuta mai mult

 

daca ma ai nelamuriri let me know

 

 

ms mult. e mai mult decit speram pt ca eu nu sint din bucuresti

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest mishu13

ms mult. e mai mult decit speram pt ca eu nu sint din bucuresti

 

Mai sunt multe magazine: Try Senia (in spate la Muzica - langa biserica din caramida rosie) si Guitar Shop (pe Stirbei Voda pe undeva

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Stie careva ce e cu chitarile astea Johnson ? M-am uitat pe site-ul mai sus pomenit, si m-ar tenta o copie de Les Paul, drept sa zic ...

Nu sariti cei care nu au in minte decit Gibson si Epiphone, ca nu dau bani grei pe o chitara de la mama ei, nu ca nu as avea bani (de aruncat n-am, oricum), ci pentru ca nu merit la momentul asta, ca sa zic asa - chelului tichie de margaritar nu e principiul meu; tre' sa-ti vezi lungul nasului. Apropos de asta, m-am uitat ce are lumea pe la "Chitarile noastre" .. :) good lord, unii sunt de-a dreptul colectionari :)

Inapoi la Johnson, nu vad nici un pret pe-acolo, daca stiti ceva va rog sa-mi spuneti si mie.

Toate bune.

Link to comment
Share on other sites

Stie careva ce e cu chitarile astea Johnson ? M-am uitat pe site-ul mai sus pomenit, si m-ar tenta o copie de Les Paul, drept sa zic ...

Nu sariti cei care nu au in minte decit Gibson si Epiphone, ca nu dau bani grei pe o chitara de la mama ei, nu ca nu as avea bani (de aruncat n-am, oricum), ci pentru ca nu merit la momentul asta, ca sa zic asa - chelului tichie de margaritar nu e principiul meu; tre' sa-ti vezi lungul nasului. Apropos de asta, m-am uitat ce are lumea pe la "Chitarile noastre" .. :) good lord, unii sunt de-a dreptul colectionari :)

Inapoi la Johnson, nu vad nici un pret pe-acolo, daca stiti ceva va rog sa-mi spuneti si mie.

Toate bune.

chitarele ieftine seunt intre 50 si 200 Eu cel mai bine sa=ti iei buletinul si sa mergi de ex la Tohman , sau alt magazin din west , si incerci , chiar negociezi si pretul .La noi totul costa de 2-3 ori mai scump.

 

la bani cat dai la noi pe o chitara, faci si o excursie .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest anghelescu
chitarele ieftine seunt intre 50 si 200 Eu cel mai bine sa=ti iei buletinul si sa mergi de ex la Tohman , sau alt magazin din west , si incerci , chiar negociezi si pretul .La noi totul costa de 2-3 ori mai scump.

 

la bani cat dai la noi pe o chitara, faci si o excursie .

+1 ...de fapt +2 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan
Stie careva ce e cu chitarile astea Johnson ? M-am uitat pe site-ul mai sus pomenit, si m-ar tenta o copie de Les Paul, drept sa zic ...

Nu sariti cei care nu au in minte decit Gibson si Epiphone, ca nu dau bani grei pe o chitara de la mama ei, nu ca nu as avea bani (de aruncat n-am, oricum), ci pentru ca nu merit la momentul asta, ca sa zic asa - chelului tichie de margaritar nu e principiul meu; tre' sa-ti vezi lungul nasului. Apropos de asta, m-am uitat ce are lumea pe la "Chitarile noastre" .. :) good lord, unii sunt de-a dreptul colectionari :)

Inapoi la Johnson, nu vad nici un pret pe-acolo, daca stiti ceva va rog sa-mi spuneti si mie.

Toate bune.

 

posibil sa fie cam tarziu, dar si eu am vrut sa-mi iau johnson, in schimb am urmat sfatul unui anumit user de pe forum pe care nu-l voi numi, dar care stie ce zice, si nu mi-am luat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.