www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

D'ale Mele


ggg
 Share

Recommended Posts

Un prieten mi-a dat un BT dupa Satriani .Cam defect si cu un tempo marit un pic dar l-am folosit pt ca piesa este de exceptie (ma refer la original) si sunt practic, lesinat dupa ea :)

Datul cu pietre este la liber .Dar va rog sa le alegeti mai rotunde si sa nu fie prea mari, daca se poate :lol::lol::)

SBT.mp3

Edited by ggg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Cu ajutorul lui Dudu si a catorva prieteni, in sfarsit am gasit o solutie pt imprimat in conditii decente.

Amplificatorul este acesta http://forums.rgc.ro/topic/48575-gg-amp/page__view__findpost__p__581006 , Cabinet Harley Benton 4x12 Celestion V30,Gibson LP Studio Ebony din 2005

Placa de sunet este M-Audio iar microfonul o copie nemteasca dupa Newman.Am facut teste si cu un Beringer C-1 de care am fost foarte multumit.

od.mp3

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

M-am hotarat sa fac si eu un topic cu ce am mai inregistrat, cu bazaieli,infundaturi,chifle,gherle...etc.

 

Gibsondirtyclean1.mp3

GibsonDistors.mp3

 

orice, dar nu ne legam de Gherla:))... si in alta ordine de idei, nu exista mai multe gherle, exista numai una, pe malul stang al Somesului drept.

 

foarte respect!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Un prieten mi-a dat un BT dupa Satriani .Cam defect si cu un tempo marit un pic dar l-am folosit pt ca piesa este de exceptie (ma refer la original) si sunt practic, lesinat dupa ea :rolleyes:

Datul cu pietre este la liber .Dar va rog sa le alegeti mai rotunde si sa nu fie prea mari, daca se poate laugh.giflaugh.giflaugh.gif

SBT.mp3

..Nu stiu ce ai chiar cu "melodia principala" timing dubios....partile mai "tehnice" i-ti ies binisor cursiv si legat ...ai probleme cu timing-ul sub o anumita viteza de executie ..asa se pare .Timingul este foarte neclar la partile cu note lungi ..( de tonuri false la tonuri lungi nu ma leg ca-i numai o inregistrare de proba ...dar sa fii atent si la pitch-ul corect al tonurilor lungi ..sa se stabileasca unde trebuie ..altfel da o impresie de nesiguranta mai ales daca si timingul oscileaza ).Se poate ca practivc inca nu stii piesa ..ai exersat cioacele tehnice si ai neglijat partile lente ...suna de parca cauti "melodia" (.?)

 

Partile mai rapide sunt foarte faine ( probabil sunt mai mult exersate ) ,trebuie sa exersezi si frazarea si timing-ul ptr ritmuri mai largi /lente ...

 

Soundul cu microfonul blocat este chiar fain ..hehe ..parca da o definitie mai buna tonurilor ..

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karpi! Multam pt comentarii :)

Dupa cum am scris mai sus, am avut un BT cu "defectiuni" mai ales in prima parte. L-am mai potolit o tzara si am ales niste optimi cu punct p'ici - pe'colo . Oricum , piesa imi place atat de mult incat am sa o refac . Acum am facut rost si de un BT ok, mai imi trebuie ceva timp.

Edited by ggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

O varianta care era oarecum pregatita pt primul duel organizat de Adidas. Spun "oarecum" pt ca mai trebuia trasa inca o data.Mi-au mai scapat niste "gulgute" ,p'ici , pe'colo.

Acu' trebuie sa recunosc ca armonia asta nu este tocmai genul care sa-mi "transpire" inspiratia . Mai ales cu rezolvarea in B. In urechi nu-mi suna decat decat terta mare a lui B . In fine...

Hope to enjoy :)

blabla_da.mp3

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.