www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Chitarist In Oradea


ADIDAS
 Share

Recommended Posts

Deci pretentiile nu sunt mari, e nevoie de o chitara ritmica.

 

Ideea e ca vreau sa cant undeva cu public pentru ca sa fii vedeta la tastatura si in fata calculatorului e una si sa fii fata in fata cu un public adevarat si viu, nu unul virtual, e cu totul altceva.

 

Deci prima idee nastrusnica e sa cant pe strada. Asadar chitaristul e nevoie sa se gandeasca si la asta.

 

Dupa aia nu imi displace sa cant si in cluburi sau ce o mai fi. Dar incepem pe strada sa nu ne facem de ras in club si sa iesim cu oua si picioare de scaune in cap. Ideea e sa cant cu public, live. Nu fac nici un fel de discriminare de varsta, sex culoare a pielii sau alte chestii. Daca dai bine in chitara si stii ce inseamna o progresie si un ritm esti omul meu.

 

Preferabil cu vrsta intre 2 zile si 120 de ani. :)

 

Stilul abordat? Poi piese din astea mai babesti gen Beatles - Obla-Di Obla-Da, Mary Hopkin - Those Were the Days, Simon and Garfunkel - El Condor Pasa, etc. chestii de genul asta. In mod cert nu o sa cant pe strada metale sau alte minuni.

 

Daca treaba merge bine trecem si la compozitii proprii sau alte cele.

 

Am ales sa caut chitarist in ideea ca basistii se gasesc mai greu dar daca este un basist disponibil si deschis la idei nebunesti cum e cea de a canta pe strada atunci raman eu la chitara. :)

Edited by ADIDAS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.