www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gt100 Looppedal


alexx
 Share

Recommended Posts

Instaleaza Boss Tone Studio si vezi daca poti 'assigna' pedala pe FX-ul respectiv pentru toggle on/off. Daca o gasesti in 'drop list-ul' ala atunci se poate, daca nu, nu. M-as fi uitat eu dar am vandut procesorul acum ceva vreme si sincer nu mai stiu daca am incercat asta sau nu. Teoretic insa cred ca ar trebui sa se poata.

Link to comment
Share on other sites

In mod manual adica apasand simultan BankUp+Bank Down .....

 

Incerc sa asignez modulatiile accesand pedala de Loop intr-un patch ( de ex in Patch am aranjat astfel incat Accel Pedal-ul sa il folosesc pentru solo si m-ar ajuta daca de ex as accesa harmonist-ul doar apasand pedala de Loop ).

Link to comment
Share on other sites

Da, dar nu in manual mode vreau sa fac asta.

 

Accesul la efectele din lant nu se poate face decat in modul manual daca efectele-s asociate pedalelor Fx1 - Fx4. La pedala de loop eu n-am incercat sa-i dau "asign" alta functie/efect. Dar de putut se poate, incearca si vezi ce iese... Pedala de loop isi pastreaza functia si in modul memory, la fel si cea de Accel. Dar ii mai poti pune 1 sau 2 footswich in mufa CTR/EXP si la alea le poti da ce functii vrei. Mai multe nu stiu sa-ti zic, ca si eu am "scapat" de el :)

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.