www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Albume noi


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest rhcp_guitarist
Au aparut de curand Nine Inch Nails - 'With Teeth', Weezer - 'Make Belief', Billy Idol - 'Devil's Playground' si Moby - 'Hotel'.

O sa apara pe 24 Mai un album nou Audioslave, si daca nu ma insel, pe 7 Iunie un album nou Coldplay si unul White Stripes.

 

Mama, cate albume super misto o sa apara si au aparut!!!!! :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Asha e cearny...ok..album care a fost lansat pe la sf lui martie:daft punk:Human After All..mie imi plac cei de la daft punk..ma rog

 

 

CA sa fiu si mai offtopic:LA MULTI ANI,CEARNY!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ultimul album Magica... ma rog, defapt nu sunt sigur daca au scos vreu al 2lea album, stiu ca au scos al 2lea clip. Melodia mi se pare cam naspa, si in primul rand, nu mi se pare deloc inregistrata calumea (pentru cat de buni si de marfa se zice ca sunt Magica). Videoclipul.. deh.. ce sa ii faci, atat se poate pentru o formatie rock :). Dar ma rog, fiecare cu bugetul lui :)

voi ce parere aveti ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest decide

uite ma "plimbam" si eu pe-aici pe site si am gasit topic-ul asta...trebuie neaparat sa spun ca si magica si sonata arctic sux...sunt pokemoni!se vede "cu ochiul liber"!!! de la noi una dintre formatiile care-mi plac este vena cava la care nu as schimba absolut nimic!

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Robert Plant And The Strange Sensation - Mighty Rearranger ... aparut pe 10 mai. Il ascult acum, e some strange shit. Bunicel zic eu, dar nu se ridica nici pe departe la nivelul albumelor scoase cu Led Zeppelin.

Link to comment
Share on other sites

Proaspat lansat...

 

Demons & Wizards - Touched by the Crimson King

 

Formatia este un proiect al solistului de la Blind Gaurdian si al chitaristului de la Iced Earth. Cu toate acestea, rezultatul nu seamana prea mult cu nici una dintre cele doua formatii, dar ramane muzica de calitate :)

 

Deci sa inteleg ca e de progresiv..? Hmm.. suna interesant... cred ca o sa iau si eu neshte melodii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

system of a down - mezmerize ...

ce sa zic, putine sunt melodiile care desi sunt in afara stilului/stilurilor care imi plac mie - ba mai mult, stilul SOAD imi e putin antipatic - reusesc totusi sa imi capteze atentia si dupa ce le'am ascultat o data undeva sa ma duc acasa si sa le mai ascult eu din propria initiativa.

ei bine, nu o melodie, ci mai multe ... si acasa nu le'am ascultat o data, ci de mai multe ori (poate chiar putin obsesiv). bravo lor pentru acest album. e chiar adanc si transmite multe.

Link to comment
Share on other sites

Azi o sa va recomand ceva putintel mai vechi ( e din martie )

E vorba de Overkill - Relix IV

 

Un thrash metal cantat ca la carte. Vocea este chiar surprinzator de placuta si compozitiile sunt chiar digerabile (cel putin dupa gusturile mele)

 

Overkill e o formatie din garda veche ce inca se tine bine.

Discografie si o scurta descriere :

http://librariusmetallicus.com/cgi-bin/mus...ble=band&id=128

 

Un album nou ce inca nu am apucat sa il ascult este

Obituary - Frozen in time. Maine promit sa ma ocup de el si sa vin cu cateva impresii.

 

Oarecum offtopic : numai eu ascult muzica noua ? Intereseaza pe cineva chestiile ce le postez aici ? Daca nu se arata nimeni interesat eu ma opresc.

Link to comment
Share on other sites

Guest cancerul

hammerfall am auzit ca au scos album nou..dar nu stiu cum se numeste insa am auzit de la o prietena ca e beton!

Link to comment
Share on other sites

Se numeste Chapter V . Are pe putin 2-3 luni si intr-adevar e bunicel. Nu se compara cu primele albume. Asta e mai rafinat si baietii sunt putin deviati de la conceptul de suedezi cu parul lung care canta power(unul dintre ei e chel!). Per total e un album bun dar nu extrem de catchy. Fara indoiala merita ascultat.

Link to comment
Share on other sites

Oarecum offtopic : numai eu ascult muzica noua ? Intereseaza pe cineva chestiile ce le postez aici ? Daca nu se arata nimeni interesat eu ma opresc.

Cosule io citesc intr-una ce scrieti aci. numa ca am avut o prb cu aia de la net, si au facut urat si acu ma feresc sa dwl.. plus ca sa stau 3-5 minute pt o melodie e destul de mult, pana iau un album dureaza plus ca nu-s singur pe retea :) asta e ofticu meu cel mai mare..

scuze pt offtopic.. oricum eram curios daca stiti vreo trupa.. care sa cante ceva de genu iced earth. adica cam cum canta ei in mel "A question of heaven" adica combina partea melodica cu ceva mai hard.. as vrea o formatie d-asta.. trebe sa fie :):)

Link to comment
Share on other sites

Garbage - Bleed like me (lansat in aprilie)

albumul e revenirea la anii lor de debut, suna a 90's grunge, a smashing pumpkins si a pixies. :) poate e pe langa la ce se posteaza aici de obicei, dar e de semnalat ca au renuntat la comercialul ieftin pe care o apucasera cu precedentul album.

mie mi-a placut!

daca il vreti sfartecat, aveti aici o parere avizata: http://www.pitchforkmedia.com/record-revie...d-like-me.shtml :)

Link to comment
Share on other sites

Ca tot am dat-o pe lucruri mai digerabile semnalam aparitia pe piata a albumului Oasis - Don't Belive the Truth

 

Nu se ridica la nivelul albumelor vechi insa are cateva cantece demne de toata atentia .Unul dintre ele se numeste " The importance of being idle" si pot sa spun ca pe mine m-a prins destul de tare. Oasis ca in vremurile bune :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Alice Cooper - Dirty Diamonds (29 iunie)

 

(nimic) nu e mai bun decat Brutal Planet, dar in mod cert e mai bun decat The Eyes of AC. singurul neajuns mi se par tobele, care suna cam infundat pentru gusturile mele, il preferam pe eric singer in sensul asta..

din vechiul line-up a ramas doar roxie (chitara lead) si nu am nimic sa-i reprosez. ii acord la fel de mult credit ca si lui ac pt album.

'run down the devil' suna cel mai apropiat de prima perioada ac, pare si cea mai buna piesa de altfel. si 'steal the car' are acelasi iz de heavy old&fun. mi-au placut in mod special bucatile de muzicuta de pe unele piese. per total: 7,5/10

 

ce e mai picant pe album :

jesse jane - alice cooper meets johnny cash and the texan stories

dirty diamonds - perfecta pt urmatorul james bond

perfect - are un link acid catre j-lo :)

pretty ballerina (cover left banke) - suna f bine, desi face nota discordanta

bonusul - stand - e combinatie de rock si rap, cu Xzibit pe voce - pe mine m-au lasat rece interventiile lui

 

ps: sunset babies, all got rabies!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.