www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Si Lansare De Album - Cristi Gram


Cosu
 Share

Recommended Posts

Cristi Gram, chitaristul formației PHOENIX, va susține pe 21 noiembrie 2009, la Sala Radio din Bucureºti, concertul "State of mind". Artistul va fi acompaniat în concert de un cvartet de coarde. Concertul va marca ºi lansarea albumului- solo Cristi Gram - "State of mind". Biletele se vor pune in curand in vanzare pe blt.ro.

Componenta:

 

Chitarã: Cristi Gram (Phoenix)

Bass: Iulian Vrabete (Holograf)

Violã: Andreea Retegan

Violã: Iulia Rãileanu

Violoncel: Mihaela Bãdican

Violoncel: Iulia Gheorghe (Tiarra)

Tobe: Ionut Micu

 

flyer-cristi-gram.jpg

cristi_gram_concert1.jpg

cover_CD_fatza.jpg

cover_back_01.jpg

 

Cristi Gram - State of Mind Audio Preview HighQuality

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest adriannyg
Cred cã nu chitaristul formației Phoenix va susține concertul, ci chitaristul Cristi Gram.

Aºtept cu nerãbdare ceva ce se anunțã a fi de departe interesant. Felicitãri ºi succes, Cristi!

 

 

bine punctat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ieri am vazut sala. A fost renovata 100% ! Pot sa spun ca din orice loc vizibilitatea este excelenta si am convenit cu organizatorii sa fie un pret unic pentru bilete. Adica 85 RON.

 

Pare mult la prima vedere, insa e un eveniment fara sponsori si nu am facut rabat la calitate (sunet ,lumini, materiale promotionale) dpdv material. Muzical nu pot sa comentez. Se repeta intens si fiecare va da maximul posibil si chiar imposibil daca va fi "atmosfera".

 

Mi-ar face placere sa va cunosc personal la acest concert pe cat mai multi dintre voi. Discul meu solo se va fi disponibil la eveniment. Sunt in faza de masterizare si joi pleaca la inmultit... Nu fac multe ca nu mai merge vanzarea de cd-uri...imediat o sa fie disponibil worldwide pe torrente. Asta e...

Edited by gramsteen
Link to comment
Share on other sites

Da...am vazut ca biletele la concertul lui Cristi Gram sunt deja disponibile pe BILETE.RO si in reteaua Eventim.

Se pare ca va fi un spectacol cu totul deosebit. Mult succes..ne vedem la concert!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pretul discului este 50 RON fiind un disc de "nisha". Sunt peste 400 de ore petrecute in studio la realizarea lui.

 

Insa la concert (21 noiembrie 2009), va avea un pret promotional ! Adica 30 RON. Azi am avut tratative cu organizatorii, sa mai faca o categorie de pret pentru locurile din spatele salii. Mai accesibila. Sa vedem...

 

Ar fi pacat sa nu am public la acest concert. :)

Link to comment
Share on other sites

Pretul discului este 50 RON fiind un disc de "nisha". Sunt peste 400 de ore petrecute in studio la realizarea lui.

 

Insa la concert (21 noiembrie 2009), va avea un pret promotional ! Adica 30 RON. Azi am avut tratative cu organizatorii, sa mai faca o categorie de pret pentru locurile din spatele salii. Mai accesibila. Sa vedem...

 

Ar fi pacat sa nu am public la acest concert. :)

 

Un public cat mai numeros si mult succes .

 

Trebuia a organizeze Cosu ceva "tombola" , concurs , duel etc.. pentru tinerii de pe rgc.ro care ar dori sa mearga dar poate nu au possibilitati.

Link to comment
Share on other sites

Pretul discului este 50 RON fiind un disc de "nisha". Sunt peste 400 de ore petrecute in studio la realizarea lui.

 

Insa la concert (21 noiembrie 2009), va avea un pret promotional ! Adica 30 RON. Azi am avut tratative cu organizatorii, sa mai faca o categorie de pret pentru locurile din spatele salii. Mai accesibila. Sa vedem...

 

Ar fi pacat sa nu am public la acest concert. :)

Salut, Cristi. Noi, cei din provincie de unde si cum il putem procura ? Desigur, cu autograful autorului... :)

Link to comment
Share on other sites

Pretul discului este 50 RON fiind un disc de "nisha". Sunt peste 400 de ore petrecute in studio la realizarea lui.

 

Insa la concert (21 noiembrie 2009), va avea un pret promotional ! Adica 30 RON. Azi am avut tratative cu organizatorii, sa mai faca o categorie de pret pentru locurile din spatele salii. Mai accesibila. Sa vedem...

 

Ar fi pacat sa nu am public la acest concert. :)

 

Mi se pare ok pretul, si daca dai autografe dupa ... cu atat mai bine!

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Pretul discului este 50 RON fiind un disc de "nisha". Sunt peste 400 de ore petrecute in studio la realizarea lui.

 

Insa la concert (21 noiembrie 2009), va avea un pret promotional ! Adica 30 RON. Azi am avut tratative cu organizatorii, sa mai faca o categorie de pret pentru locurile din spatele salii. Mai accesibila. Sa vedem...

 

Ar fi pacat sa nu am public la acest concert. :)

 

Salut Cristi ! :)

Am auzit numai cuvinte de lauda vis-a-vis de felul cum canti iar de cateva ori am si ascultat ceva piese pe net .

Intradevar esti un tip care cunoaste problema in ale chitarii . Felicitari si mult succes in continuare .

Am sa fac si eu rost de cd-ul tau , autograful ma intereseaza mai putin :) , dar piesele , din sample-urile ce le aud pe rgc par chiar beton .

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.