www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Symphonic 3 (moments Of Clarity)


Nightlight
 Share

Recommended Posts

Suna cool (varianta originala). Imi aminteste de Tangerine Dream din cauza secventelor, ceea ce e cool, dar nu as zice ca e ceva simfonic. Chiar mi-a placut ca piesa ambient, imi imaginez ca ar merge niste sintetizatoare pe-acolo, niste arpegii, poate niste lead-uri analog.

 

Varianta remastered sunt de parere ca suna mai slab, no offense. E distorsionata in spectrul inalt (varianta originala avea ceva distorsiune, dar varianta asta are exact frecventele alea accentuate), si e neclara, probabil din cauza unor defazari sau modificari de stereo image.

 

Good luck. :)

Link to comment
Share on other sites

k, sigur.

 

Suna putin dist, pt k a trebuit sa ridic frecv inalte, pt claritate si prezenta. In acelasi timp compromisul pentru a avea volum mare , este compresia... de aici apare probl.

Probabil nici clapele nu au fost trase "crude", sau mp3 ul a avut ceva alterari de frecvente etc. Daca as fi avut varianta wav, probabil as fi reusit ceva mai mult.

 

Am incercat sa duc partea audio, spre ceva, interpretabil ca muzica de fundal, coloana sonora.

Este f misto originalu, dar parca trebuia putina prezenta, si volum.

 

Thanks.

Mihai

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wow, nu ma asteptam ca cineva sa vrea sa mai mixeze la piesa mea. Apreciez asta.

 

Am raspuns abia acum fiindca am ajuns sa intru mai rar pe forum datorita noului skin obositor.

 

@ Metabog: Thanks alot. Am vrut sa mai pun o gramada de chestii pe ea dar suna si asa destul de incarcata si am zis momentan sa o las la atat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.